Polski Związek Hokeja na Trawie

Wyjazd na Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio

Polski Związek Hokeja na Trawie organizuje wyjazd na turniej olimpijski w hokeju na trawie w japońskim Tokio. 

Na przełomie lipca i sierpnia 2020 roku odbędzie się impreza czterolecia dla naszej dyscypliny. Od 25 lipca do 7 sierpnia w japońskim Tokio zostanie rozegrany turniej olimpijski. W niedzielę poznaliśmy wszystkich finalistów, którzy zakwalifikowali się do turniejów kobiet oraz mężczyzn.

O złoty medal wśród kobiet będą rywalizować reprezentacje: Japonii, Argentyny, Australii, Chin, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Indii, Irlandii, Holandii, Nowej Zelandii, RPA oraz Hiszapnii. Natomiast o złoto olimpijskie w turnieju mężczyzn zagrają: Japonia, Argentyna, Australia, Belgia, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania, Indie, Holandia, Nowa Zelandia, RPA oraz Hiszapnia. 

Polska na Igrzyskach będzie mieć dwoje reprezentantów. Przypomnijmy, że nominację na turniej do japońskiego Tokio otrzymali: sędzia Marcin Grochal oraz sędzia techniczny Magdalena Nazaret. –  Moim celem jest pokazanie się z jak najlepszej strony i budowanie na tym co pokazałem w Rio w 2016r. i w Indiach na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata – mówi skromnie Grochal. 

Polski Związek Hokeja na Trawie będzie chciał towarzyszyć naszym reprezentantom oraz obserwować z bliska zmagania najlepszych hokeistów na trawie na świecie. Nasza federacja organizuje wyjazd na ten turniej. Potrwa on tydzień – przyjazd planowany jest około 1 sierpnia, a powrót po finałowym spotkaniu (7 sierpnia). Zainteresowani są proszeni o zgłoszenia na e-mail: biuro@pzht.pl. Wyjazd nie jest refundowany przez PZHT.


Filip Sobczak