Polski Związek Hokeja na Trawie

Będziemy promować hokej na trawie w kolejnych miastach

Polski Związek Hokeja na Trawie odwiedzi kolejne miasta i będzie promować naszą dyscyplinę sportu. W przyszłym tygodniu hokej na trawie zagości w Stęszewie i Skierniewicach.

W październiku PZHT wraz z reprezentacjami K-16 oraz M-16 przeprowadzili akcję promocyjną w szkołach podstawowych w Wałczu. Nasi trenerzy oraz młodzi reprezentanci najpierw opowiadali o naszej dyscyplinie, a potem zaprosili do udziału w zajęciach praktycznych. Dyrektorzy szkół, a przede wszystkim uczniowie przyjęli nas z ogromnym entuzjazmem i dali nam znać, że pomysł się sprawdził. Dlatego postanowiliśmy, że już niedługo odwiedzimy kolejne miasta.

W przyszłym tygodniu, a konkretnie w środę (13 listopada) przyjedziemy do Stęszewa, zaś dzień później (14 listopada) będziemy gościć w Skierniewicach. Scenariusz zajęć będzie bardzo podobny do tego z Wałcza – najpierw będziemy opowiadać, a potem grać w hokeja. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani trenerzy wspólnie z reprezentantami kadr narodowych.

– Wizyty w szkołach to świetna forma propagowania naszej dyscypliny. Entuzjazm, z jakim się spotykamy przechodzi nasze oczekiwania. Dla wielu osób, zarówno dzieci jak i nauczycieli jest to pierwszy kontakt z hokejem na trawie i zależy nam, aby zapamiętali go na długo – mówi Mateusz Grochal z PZHT.

Jeśli jesteś działaczem klubu hokejowego lub po prostu chcesz, żebyśmy przyjechali do Twojego miasta, to jesteśmy do dyspozycji. Wystarczy napisać na e-mail: mateusz.grochal@pzht.pl, żeby ustalić szczegóły. Zachęcamy do kontaktu.


Filip Sobczak