Polski Związek Hokeja na Trawie

Podsumowaliśmy rok w Ministerstwie Sportu i Turystyki

W poniedziałek (21 października) przedstawiciele Polskiego Związku Hokeja na Trawie wzięli udział w spotkaniu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Głównym tematem rozmów było podsumowanie imprez mistrzowskich w 2019 roku.

Tradycyjnie już na przełomie października i listopada, kiedy reprezentacje Polski mają za sobą wszystkie imprezy mistrzowskie w danym roku, odbywa się spotkanie podsumowujące wyniki naszych kadr. W poniedziałek gośćmi resortu sportu byli: sekretarz generalny PZHT Piotr Wilkoński, kierownik wyszkolenia PZHT Krzysztof Rachwalski, selekcjoner reprezentacji Polski kobiet Maciej Wrzesiński oraz trener reprezentacji Polski kobiet do lat 21 Alicja Koperska

Nasi reprezentanci przedstawili sprawozdanie ze wszystkich imprez mistrzowskich w 2019 roku. Przypomnijmy, że nasze reprezentacje w minionych miesiącach wzięły udział w: II rundzie Hockey Series Finals mężczyzn w Bhubaneswar, II rundzie Hockey Series Finals kobiet w Hiroszimie, Mistrzostwach Europy mężczyzn w Cambrai, Mistrzostwach Europy kobiet w Glasgow, Młodzieżowych Mistrzostwach Europy mężczyzn w Walencji, Młodzieżowych Mistrzostwach Europy kobiet w Alanyi, Mistrzostwach Europy dziewcząt do lat 16 w Wałczu oraz Mistrzostwach Europy chłopców do lat 16 w Wałczu.

Po złożeniu informacji i podsumowaniu w/w imprez mistrzowskich, przedstawiciele PZHT oraz resortu sportu rozmawiali o przyszłorocznych planach szkolenia oraz udziale reprezentacji Polski w imprezach mistrzowskich. Przedstawiciele federacji hokeja na trawie poinformowali również, że nasze kadry młodzieżowe wezmą udział w nowym turnieju Eurohockey Junior Invitational. Więcej na ten temat przeczytacie po kliknięciu TUTAJ.

Ponadto ocenie poddano również realizację umowy dot. finansowania LOMS Poznań. Przedstawiciele ministerstwa i instytutu sportu z zadowoleniem przyjęli wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu zawodników – uczniów, a także przygotowany już dziś plan promocji szkoły w kolejnym roku.

 – Wiadomo, że w tym roku naszymi priorytetami były starty reprezentacji w Hockey Series Finals (druga runda kwalifikacji IO – przyp. red). Niestety nie udało nam się awansować dalej – mówi kierownik wyszkolenia PZHT Krzysztof Rachwalski. – Jednak warto podkreślić, że w naszych kadrach juniorskich i młodzieżowych mamy uzdolnione pokolenie hokeistek i hokeistów. Zaprezentowali oni swój potencjał w Mistrzostwach Europy dziewcząt i chłopców w Wałczu, gdzie obie reprezentacje zdobyły medale.

Filip Sobczak