Polski Związek Hokeja na Trawie

Zbiórka dla byłego reprezentanta Polski Jerzego Mirosława

Jerzy Mirosław, były reprezentant Polski oraz żywa legenda HKS Siemianowiczanka przebywa aktualnie w Domu Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich. Kiedyś pan Jerzy zdobywał dla nas bramki i sprawiał nam wiele radości, dziś czas mu się odwdzięczyć. Rozpoczynamy zbiórkę!

Pan Jerzy Mirosław to człowiek, którego śmiało można uznać za żyjącą legendę hokeja na trawie w Siemianowicach Śląskich. Inny znakomity zawodnik sprzed lat Edward Sieroń w jednym z wywiadów prasowych mówił: – Siemianowice Śląskie wychowały wielu wspaniałych hokeistów, więc wybór byłby bardzo trudny. Jeżeli musiałbym już wybierać, to wskazałbym z pewnością takich graczy jak: Jerzy Mirosław, Marek Pietrzak, Mirosław Szczepańczyk, Mirosław Bąk, Jan Sitek czy Tomasz Spałek – wyliczał Sieroń.

Dla Jerzego Mirosława hokej na trawie był niewątpliwie całym życiem. Dawni koledzy z boiska wspominają, że zrobił naprawdę wiele dla hokeja w Siemianowicach Śląskich i tamtejszej Siemianowiczanki. Jerzy Mirosław to także były zawodnik reprezentacji Polski mężczyzn. Z orzełkiem na piersi rozegrał dokładnie 55 meczów, w których zdobył 19 bramek. – Dobrze pamiętam Jurka. Był nie tylko dobrym zawodnikiem, ale także wspaniałym kolegą – wspomina wybitny reprezentant Polski Andrzej Mikina. – Można powiedzieć, że w kadrze był hokeistą uniwersalnym – grał na wielu pozycjach – ale w polskiej lidze był niezwykle groźnym napastnikiem.

Mikina, który był tak zwanym ostatnim obrońcą w klubie Lech Poznań pamięta, że Jerzy Mirosław w HKS Siemianowiczanka grał w linii ataku i przez całe spotkania wielokrotnie nękał właśnie Mikinę oraz defensywę kolejowego klubu z Poznania. – Mówiliśmy, że był niebezpiecznym zawodnikiem, bo był szybki i strzelał wiele bramek. Takiego go właśnie zapamiętałem. Mogę wypowiadać się o nim tylko w samych superlatywach – dodaje Mikina.

Aktualnie były reprezentant Polski przebywa w Domu Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich. Federacja hokeja na trawie – PZHT – przekazała panu Jerzemu sprzęt, w którym „na co dzień” występują reprezentanci Polski – dresy i koszulki z orzełkiem. Liczymy także na pomoc całego środowiska hokeja na trawie w Polsce – zbieramy pieniądze dla pana Jerzego – 500 złotych. Dom Pomocy Społecznej, na którego konto wpłacamy pieniądze przeznaczy je na potrzeby tego wybitnego hokeisty na trawie.

Liczymy na Waszą pomoc! Na pomoc dla pana Jurka! Wystarczy kliknąć TUTAJ i wpłacić pieniądze na konto Domu Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich.

Jeśli ktoś chce pomóc przez tradycyjny przelew, to podajemy dane:

Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Boromeuszek w Siemianowicach Śląskich

NUMER KONTA: 41 1020 2368 0000 2702 0593 3454

TYTUŁ PRZELEWU: Dla Jerzego Mirosława


Filip Sobczak