Polski Związek Hokeja na Trawie

Polskie drużyny zagrają w europejskich pucharach

W przyszłym roku dwie polskie drużyny – WKS Grunwald Poznań oraz KS Warta Poznań – zagrają w europejskich pucharach. W tym tygodniu Europejska Federacja Hokeja na Trawie (Euro Hockey) poinformowała o szczegółach wydarzeń, w których wezmą udział nasze zespoły.

Mistrz Polski WKS Grunwald Poznań wystąpi w EuroHockey Club Trophy I od 29 maja do 1 czerwca 2020 roku I. W turnieju, który zostanie rozegrany w Wiedniu zagra osiem zespołów. Polacy znaleźli się w grupie B wraz z HC Rottweiss Wettingen ze Szwajcarii, HC OKS-SHVSM Vinnitsa z Ukrainy oraz Grove Menzieshill ze Szkocij. W drugiej grupie – A – wystąpią: Dinamo Elektrostal z Rosji, Cardiff & Met z Walii, SC Stroitel Brest z Białorusi oraz gospodarze Post SV.

Po pierwsze cieszę się, że gospodarzem turnieju będzie Wiedeń, bo przecież mogliśmy trafić między innymi na Wyspy. Po drugie jestem zadowolony, że zagramy z równorzędnymi zespołami. Będzie to dla nas bardzo dobre przetarcie przed decydującymi meczami w Superlidze. Jeśli chodzi o cel, to na pewno chcemy godnie reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej i walczyć o zwycięstwo w tym turnieju – mówi Robert Grzeszczak, szkoleniowiec Grunwaldu.

Natomiast nasz drugi reprezentant KS Warta Poznań rozpocznie zmagania nieco wcześniej. Podopieczni Mateusza Grochala zagrają w słoweńskim Lipovci od 28 do 31 maja 2020 roku w turnieju EuroHockey Club Challenge I. W fazie grupowej trafili na: Eagles HC z Gibraltaru, HAHK Mladost z Chorwacji oraz SK Slavia Praga z Czech. W drugiej grupie zagrają: Luzerner SC ze Szwajcaarii, Clube de Futebol Uniao de Lamas z Portugalii, KPH Raca ze Słowacji oraz gospodarze HK Lipovci.

– Losowanie i wybór gospodarza turnieju uważam za bardzo ciekawe. Nie ukrywam, że start w europejskich rozgrywkach klubowych to dla nas coś nowego i z niecierpliwoscią wyczekujemy turnieju w Słowenii. Trudno odnieść się do poziomu poszczególnych drużyn, ale napewno nie należy się spodziewać łatwej przeprawy. W imieniu zespołu mogę zapewnić, że zrobimy wszystko, żeby zdobyć cenne rankingowe punkty dla naszego kraju – powiedział trener Warty Mateusz Grochal.

O wynikach będziemy na bieżąco informować za pośrednictwem strony internetowej PZHT oraz mediów społecznościowych PZHT.

Filip Sobczak