Polski Związek Hokeja na Trawie

Newsletter PZHT – 10.09.2019 r.

INFORMACJE KRAJOWE 

21 sierpnia w Gąsawie odbyło się spotkanie na temat sezonu 2019/20 w „Hokej Superlidze”. Na to wydarzenie władze rozgrywek zaprosiły przedstawicieli wszystkich drużyn, które będą brać udział w sezonie 2019/20 w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Zgromadzeni rozmawiali przede wszystkim o sprawach administracyjnych, logistycznych oraz marketingowych. Władze „Hokej Superligi” zaprezentowały regulamin systemu rozgrywek w sezonie 2019/20.

Przez dwa dni – 31 sierpnia i 1 września – w Poznaniu odbywała się kursokonferencja Polskiego Związku Hokeja na Trawie. W sobotę (31 sierpnia) odbyła się część teoretyczna w Centrum Pozarządowych Organizacji Sportowych, a w niedzielę (1 września) część praktyczna na boisku AWF. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wydział Wyszkolenia PZHT i Kolegium Sędziów PZHT oraz przy współudziale „Hokej Superligi”.

2 września 2019 r. zmarł Ryszard Grotowski – były zawodnik klubu Stella Gniezno oraz były reprezentant Polski. 

W poniedziałek (16 września) o 18:00 w siedzibie PZHT przy ul. Starołęckiej 36 odbędzie się spotkanie przedstawicieli klubów dot. organizacji rozgrywek halowych w sezonie 2019/20.

INFORMACJE MIĘDZYNARODOWE 

16 sierpnia podczas 31. Walnego Zgromadzenia Delegatów Europejskiej Federacji Hokeja na Trawie (EHF) Polka Magdalena Nazaret, która była popierana przez Zarząd Polskiego Hokeja na Trawie oraz jego prezesa Jacka Sobolewskiego została wybrana do Zarządu Europejskiej Federacji Hokeja na Trawie. Oprócz naszej reprezentantki do Zarządu weszły: Inez Cooper z Irlandii oraz Sabina Zampetti z Włoch.

INFORMACJE DOTYCZĄCE ZARZĄDU

23 sierpnia w Poznaniu odbyło się posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Podczas spotkania prezes PZHT Jacek Sobolewski zaproponował, żeby nowym członkiem Zarządu został Wojciech Głogowski. Zgromadzeni jednogłośnie zgodzili się z tą kandydaturą. Aktualnie Zarząd PZHT liczy 12 członków.

Filip Sobczak