Polski Związek Hokeja na Trawie

Boisko do hokeja na trawie w Swarzędzu już otwarte

W niedzielę (8 września) w Swarzędzu odbyło się oficjalne otwarcie boiska do hokeja na trawie. Inwestycja kosztowała ponad milion złotych.

Swarzędz ma swoje boisko do hokeja na trawie. Przy Szkole Podstawowej nr 5 powstał obiekt o wymiarach 38×50 m (normalne boisko ma wymiary 91,40 × 55 m). Ponadto wykonawca zajął się również wykonaniem wokół boiska opaski z kostki betonowej, drenażu, montażu bramek, piłkochwytów, trybuny i ogrodzenia wokół boiska. Zdemontowano również stare oświetlenie i zamontowano nowe.

W niedzielę (8 września) odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia obiektu. Wzięli w niej udział między innymi prezes PZHT Jacek Sobolewski, burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek czy mistrz olimpijski z Sydney Szymon Ziółkowski. – Cieszę się, że Swarzędz ma swoje boisko do uprawiania naszej dyscypliny sportu. Wierzę, że już niedługo wyrosną tu kolejni zawodnicy z tego miasta, którzy będą reprezentować nasz kraj z orzełkiem na piersi i spełniać swoje hokejowe marzenia – powiedział po otwarciu prezes PZHT Jacek Sobolewski.

W niedzielę oficjele przecięli wstęgę, a na boisko weszli najlepsi młodzi hokeiści w Polsce. Wczoraj bowiem na boisku w Swarzędzu odbył się turniej finałowy II Grand Prix Polski dzieci.

Budowa nowego boiska w Swarzędzu trwała zaledwie kilka miesięcy, prace rozpoczęły się na wiosnę. Inwestycja kosztowała niespełna 1,2 miliona złotych.

fot. Swarek Swarzędz

Filip Sobczak