Polski Związek Hokeja na Trawie

Polska ma swojego przedstawiciela w zarządzie EHF!

Polka Magdalena Nazaret została członkinią zarządu Europejskiej Federacji Hokeja na Trawie (EHF) – tak zdecydowali delegaci podczas 31. Walnego Zgromadzenia Delegatów EHF.

Ogromny sukces polskiego hokeja na trawie. Dziś (16 sierpnia) podczas 31. Walnego Zgromadzenia Delegatów Europejskiej Federacji Hokeja na Trawie (EHF) Polka Magdalena Nazaret, która była popierana przez zarząd Polskiego Hokeja na Trawie oraz jego prezesa Jacka Sobolewskiego została wybrana do zarządu Europejskiej Federacji Hokeja na Trawie. Oprócz naszej reprezentantki do zarządu weszły: Inez Cooper z Irlandii oraz Sabina Zampetti z Włoch.

Magdalena Nazaret przed demokratycznym głosowaniem przedstawiła swój program dla rozwoju europejskiego hokeja na trawie. Jej główne założenie programowe to wsparcie młodzieży przez naszą dyscyplinę sportu. Przykładem ma być między innym organizacja szkoleń dla młodych delegatów z Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Bardzo cieszę się, że w końcu będę mogła podzielić się moim doświadczeniem, na które bardzo ciężko pracowałam przez ostatnie lata. Wiem, że w Polsce i całej Europie jest ogromna grupa ludzi, którzy chcą działać na rzecz hokeja na trawie. Oni czekają na pomocną dłoń i liczą na możliwość współpracy. Wiem, że hokej na trawie może być dla wielu z nich piękną przygodą. Już teraz cieszę się, że będę mogła umożliwić im rozwój – powiedziała nam Magdalena Nazaret tuż po ogłoszeniu wyników.

Magdalena Nazaret (w środku) została wybrana do zarządu EHF.

Termin Walnego Zgromadzenia Delegatów EHF nie jest przypadkowy. Dziś (16 sierpnia) w Antwerpii rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w hokeju na trawie. Delegacja z Polski – między innymi nowa członkini zarządu EHF Magdalena Nazaret oraz prezes PZHT Jacek Sobolewski – została zaproszona na mecz otwarcia – Hiszpania kontra Belgia.

Filip Sobczak