Polski Związek Hokeja na Trawie

Dariusz Rachwalski tymczasowym selekcjonerem reprezentacji Polski

Dariusz Rachwalski został tymczasowym selekcjonerem reprezentacji Polski mężczyzn w hokeju na trawie. Rachwalski poprowadzi biało-czerwonych na Mistrzostwach Europy grupy B, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia we Francji.

Przypomnijmy, że pod koniec czerwca dotychczasowy szkoleniowiec reprezentacji Polski Karol Śnieżek postanowił zrezygnować ze swojego stanowiska. 24 czerwca Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Trawie przyjął jego rezygnację i podziękował mu za współpracę. – Bardzo dziękujemy Karolowi za kilka lat naprawdę satysfakcjonującej nas pracy – mówi prezes Polskiego Związku Hokeja na Trawie Jacek Sobolewski. – Karol wprowadził nowe standardy nie tylko na boisku, ale także poza nim. Jego założeniem był awans do trzeciej rundy kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich. Niestety się nie udało i postanowił honorowo zrezygnować.

Na razie miejsce Śnieżka zajmie Dariusz Rachwalski. 36-latek został powołany na tymczasowego selekcjonera reprezentacji Polski w hokeju na trawie. Rachwalski na pewno poprowadzi naszą drużynę w Mistrzostwach Europy grupy B, które odbędą się od 28 lipca do 4 sierpnia we francuskim Cambrai. – W ostatnim czasie Zarząd PZHT przeprowadził kilka rozmów z potencjalnymi selekcjonerami. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że to Dariusz Rachwalski poprowadzi naszą kadrę na Mistrzostwach Europy we Francji  – zdradza prezes PZHT Jacek Sobolewski.

W związku z tym PZHT cały czas zastanawia się, kto zostanie ostatecznym następcą Karola Śnieżka. W najbliższym czasie nasza Federacja będzie rozmawiać z Dariuszem Rachwalskim oraz innymi potencjalnymi szkoleniowcami.

fot. Onet

Dariusz Rachwalski to wybitny reprezentant Polski. Jako zawodnik występował między innymi w Pocztowcu Poznań, AZS Politechnika Poznańska, GTHGC Hamburg oraz SV Arminen Wiedeń.  W 2011 roku wywalczył z reprezentacją Polski srebrny medal na Halowych Mistrzostwach Świata w Poznaniu, na tym samym turnieju został wybrany najlepszym zawodnikiem. Po zakończeniu kariery był trenerem między innymi AZS Politechnika Poznańska oraz SV Arminen Wiedeń. W Austrii – jako trener oraz zawodnik – zdobył wielokrotnie mistrzostwo tego kraju w rozgrywkach halowych i na otwartych boiskach.

Filip Sobczak