Polski Związek Hokeja na Trawie

Karol Śnieżek odchodzi z reprezentacji Polski

Karol Śnieżek nie jest już trenerem reprezentacji Polski w hokeju na trawie. W poniedziałek (24 czerwca) Zarząd Polskiego Związku przyjął jego rezygnację.

Śnieżek postanowił zakończyć współpracę z kadrą po ostatnim meczu na FIH Hockey Series Finals w Indiach. W turnieju, który był także drugim etapem kwalifikacji olimpijskich, biało-czerwoni zajęli szóste miejsce i nie awansowali do kolejnej rundy.

– Przyszedł na mnie czas. Moim zdaniem już wystarczająco długo prowadziłem ten zespół. To był dla mnie odpowiedni moment, żeby powiedzieć „stop” i podziękować reprezentacji. Teraz musi przyjść nowa myśl, ja natomiast przez chwilę popatrzę na to z boku. Nie chciałem zostawać z kadrą na zbliżające się Mistrzostwa Europy we Francji, bo zawsze najważniejsze były dla mnie Igrzyska Olimpijskie. Przeżyłem dwa cykle przygotowawcze do olimpiady. Niestety dwa razy nam się nie udało awansować i myślę, że to był odpowiedni moment, żeby odejść – powiedział nam Karol Śnieżek. 

Warto podkreślić, że Śnieżek sam złożył rezygnację po powrocie do Polski z turnieju FIH Hockey Series Finals w Indiach. W poniedziałek (24 czerwca) Zarząd Polskiego Związku postanowił przyjąć jego rezygnację i podziękować mu za współpracę.

– Bardzo dziękujemy Karolowi za kilka lat naprawdę satysfakcjonującej nas pracy – mówi prezes Polskiego Związku Hokeja na Trawie Jacek Sobolewski. – Karol wprowadził nowe standardy nie tylko na boisku, ale także poza nim. Jego założeniem był awans do trzeciej rundy kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich. Niestety się nie udało i postanowił honorowo zrezygnować.

Następcę selekcjonera reprezentacji Polski w hokeju na trawie poznamy niebawem. Nowy trener poprowadzi biało-czerwonych w Mistrzostwach Europy grupy B, które odbędą się od 28 lipca do 4 sierpnia we francuskim Cambrai.

Karol Śnieżek prowadził reprezentację Polski w halowej odmianie hokeja na trawie przez ostatnie dziewięć lat, a obowiązki trenera na otwartych boiskach przejął w kwietniu 2012 roku po holenderskim trenerze Basie Dirksie. Największe sukcesy odnosił „w hali” – wicemistrzostwo świata w 2011 roku w Poznaniu i dwa razy czwarte miejsce na Mistrzostwach Europy –  w 2014 roku w Wiedniu oraz 2018 roku w Antwerpii. „Na trawie” natomiast razem z biało-czerwonymi zwyciężył w Hockey Series Open w 2018 roku w Gnieźnie. Wywalczył awans do Mistrzostw Europy grupy A w 2015 roku w Pradze. W „europejskiej elicie” poprowadził nasz zespół w 2013 roku i 2017. Był także selekcjonerem na prestiżowym turnieju Sultan Azlan Shah Cup w Malezji.

fot. The DragFlick

Filip Sobczak