Polski Związek Hokeja na Trawie

Weekend z atrakcjami na AWF w Poznaniu. Hokejowe emocje i oryginalny piknik

W najbliższy weekend – 25 i 26 maja – na terenie kompleksu AWF w Poznaniu poznamy Mistrza Polski seniorów i seniorek w hokeju na trawie. Impreza będzie połączona z dwudniowym piknikiem dla mieszkańców Poznania i okolic.

W tym roku najlepsze drużyny w hokeju na trawie będą rywalizować o medale w Poznaniu, a konkretnie na boisku Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Królowej Jadwigi 27. Pierwszego dnia Finałów odbędą się półfinały Mistrzostw Polski kobiet – AZS Politechnika Poznańska podejmie KS Rogowo, a KS Hokej Start Brzeziny zagra z UKHT Ósemka Tarnowskie Góry. Dzień później przegrane zespoły będą rywalizować o brązowy medal, a zwycięskie o złoty.

W nieco innej formule zagrają panowie. Do Finałów awansowały cztery najlepsze zespoły po rundzie zasadniczej, ale od razu będą walczyć o medale. W sobotę o 15:00 rozpocznie się mecz o 3. miejsce pomiędzy drużynami z miejsc 3-4 po rundzie zasadniczej – KS Warta Poznań – LKS Rogowo, a o 17:00 zagrają ekipy z miejsc 1-2 – WKS Grunwald Poznań – KS Pomorzanin Toruń. Następnego dnia odbędą się rewanże. 

Organizatorzy Finałów Mistrzostw Polski, czyli „Hokej Superliga” zapowiadają, że 25 i 26 maja spotkania najlepszych hokeistek i hokeistów nie będą jedyną atrakcją dla kibiców zgromadzonych przy ul. Królowej Jadwigi. W trakcie weekendu na obiektach AWF odbędzie się także turniej dzieci oraz specjalny piknik dla mieszkańców Poznania i okolic.

Przy kompleksie AWF pojawią się niezwykle oryginalne atrakcje dla dzieci i młodzieży: Hokejowy Labirynt, Giganci WipeOut oraz Arena Gladiatora. Wszystko wskazuje, że to ta ostatnia atrakcja będzie cieszyć się największą popularnością.

– Na Arenie Gladiatora zawodnicy po starcie wspinają się po pajęczej sieci oddzielnymi torami. Potem przechodzą po związanych linach na drugi brzeg mostu zakończonego stromą zjeżdżalnią. Wbiegają na pojedynczą długą kładkę i muszą pokonać dystans uważając na rozbujane gilotyny. Na koniec pokonują tor przeszkód i wpadają na metę – zapowiadają organizatorzy.

Na poznańskim AWF nie zabraknie także strefy gastronomicznej. Znajdą się na niej między innymi „Bajkowe Naleśniki” oraz food trucki. Natomiast nieco starsi będą mogli zobaczyć strefę pojazdów przyszłości i auta pokazowe – Nissan oraz Tesla – a także wypić oryginalne piwo, które będzie serwować browar „Moczybroda”. 

Harmonogram gier:

25.05.2019 r. (sobota)

11.00 – I półfinał MP kobiet – AZS Politechnika Poznańska – KS Rogowo

13.00 – II półfinał MP kobiet – KS Hokej Start Brzeziny – UKHT Ósemka Tarnowskie Góry

15.00 – mecz o III miejsce MP mężczyzn – KS Warta Poznań – LKS Rogowo

17.00 – Finał Mistrzostw Polski mężczyzn – WKS Grunwald Poznań – KS Pomorzanin Toruń

26.05.2019 r. (niedziela) 

11.00 – mecz o III miejsce MP kobiet

13.00 – mecz o III miejsce MP mężczyzn – KS Warta Poznań – LKS Rogowo

15.00 – Finał Mistrzostw Polski kobiet

17.00 – Finał Mistrzostw Polski mężczyzn – WKS Grunwald Poznań – KS Pomorzanin Toruń


Filip Sobczak