Polski Związek Hokeja na Trawie

Finały Mistrzostw Polski na stadionie AWF w Poznaniu!

25 i 26 maja zostaną rozegrane Finały Mistrzostw Polski w hokeju na trawie. Wezmą w nich udział cztery najlepsze zespoły I ligi seniorów i seniorek.

W tym roku najlepszą drużynę wśród kobiet i mężczyzn poznamy w Poznaniu, a konkretnie na boisku Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Królowej Jadwigi 27. Pierwszego dnia Finałów odbędą się półfinały Mistrzostw Polski kobiet – pierwsza drużyna po rundzie zasadniczej zmierzy się z czwartą, a druga z trzecią. Dzień później przegrane zespoły będą rywalizować o brązowy medal, a zwycięskie o złoty.

W nieco innej formule zagrają panowie. Do Finałów również awansują cztery najlepsze zespoły po rundzie zasadniczej, ale od razu będą walczyć o medale. W sobotę o 15:00 rozpocznie się mecz o 3. miejsce pomiędzy drużynami z miejsc 3-4 po rundzie zasadniczej, a o 17:00 zagrają ekipy z miejsc 1-2. Następnego dnia odbędą się rewanże. 

– Liczymy na emocje, jakich jeszcze w naszej dyscyplinie nie było. Myślę także, że idziemy na rękę zawodnikom i trenerom. Wielu z nich sugeruje, że często w finale decyduje dyspozycja dnia. Tym razem będzie okazja do rewanżu – mówi prezes PZHT Jacek Sobolewski

Organizatorzy Finałów Mistrzostw Polski, czyli Hokej Superliga zapowiadają, że 25 i 26 maja spotkania najlepszych hokeistek i hokeistów nie będą jedyną atrakcją dla kibiców zgromadzonych przy ul. Królowej Jadwigi. W trakcie weekendu na obiektach AWF odbędzie się także turniej dzieci oraz piknik rodzinny. Szczegóły przedstawiamy na bieżąco w naszych mediach społecznościowych.

Harmonogram gier:

25.05.2019 r. (sobota)

11.00 – I półfinał MP kobiet (I-IV – po rundzie zasadniczej rozgrywek)

13.00 – II półfinał MP kobiet (II-III – po rundzie zasadniczej rozgrywek)

15.00 – mecz o III miejsce MP mężczyzn (II mecz)

17.00 – Finał Mistrzostw Polski mężczyzn (I mecz) 

26.05.2019 r. (niedziela) 

11.00 – mecz o III miejsce MP kobiet

13.00 – mecz o III miejsce MP mężczyzn (II mecz)

15.00 – Finał Mistrzostw Polski kobiet

17.00 – Finał Mistrzostw Polski mężczyzn (II mecz)

Po meczu finałowym mężczyzn – ceremonia wręczenia medali.

fot. Paweł Siczyński

Filip Sobczak