Polski Związek Hokeja na Trawie

Za nami konferencja „Boisko – infrastruktura dla hokeja na trawie”

W tym tygodniu w hotelu „Karczma nad Stawem” w Rogowie odbyła się konferencja „Boisko – infrastruktura dla hokeja na trawie”. Gościem specjalnym wydarzenia był Jean Willems, trener belgijskiej drużyny KHC Dragons.

Samorządowcy oraz środowisko hokeja na trawie w Polsce spotkało się na konferencji „Boisko” i debatowało na temat infrastruktury do uprawiania naszej dyscypliny sportu. Wydarzenie składało się z kilku paneli. Najpierw na temat najnowszych trendów w rozwoju sztucznych nawierzchni opowiadał Mateusz Grochal

Kolejnym elementem konferencji był wykład „Konstrukcja oraz przykładowy projekt instalacji boiska zgodnie z wymogami FIH”, który przygotowali goście specjalni – Tomasz Czuszel, menadżer ds. sprzedaży firmy „Domo Sports Grass” oraz Jean Willems, konsultant ds. sportu firmy „Domo Sports Grass” oraz trener belgijskiej drużyny KHC Dragons.

Wykład Tomasza Czuszela.

Niewątpliwe ta część konferencji cieszyła się największym zainteresowaniem – mówi prezes PZHT Jacek Sobolewski. – W trakcie wykładu poznaliśmy najnowsze rozwiązania z zakresu technologii wykonania nawierzchni do hokeja na trawie. Prelegenci przedstawiali przykłady w oparciu o próbki technologiczne.

Po teorii przyszedł czas na praktykę. Sekretarz generalny Polskiego Związku Hokeja na Trawie Piotr Wilkoński zdradził zgromadzonym, w jaki sposób i z jakich źródeł pozyskiwać środki finansowe na inwestycje infrastrukturalne.

Organizatorem konferencji „Boisko – infrastruktura dla hokeja na trawie” była spółka „Hokej Superliga”. Dziękujemy za pomoc w organizacji wydarzenia firmie „Domo Sports Grass” oraz hotelowi „Karczma nad Stawem”.

Filip Sobczak