Polski Związek Hokeja na Trawie

Biura PZHT w nowym miejscu

W tym tygodniu w Poznaniu zostało otwarte Centrum Pozarządowych Organizacji Sportowych. W nowym budynku już od jakiegoś czasu pracuje między innymi Polski Związek Hokeja na Trawie.

Centrum Pozarządowych Organizacji Sportowych znajduje się w budynku dawnego Technikum Chemicznego przy ul. Starołęckiej 36-38. Swoje siedziby mają w tym miejscu między innymi Okręgowe Związki Sportowe, stowarzyszenia sportowe oraz kluby sportowe. W środę (17 kwietnia) władze Poznania i województwa wielkopolskiego oficjalnie otworzyły Centrum.

– Dom Sportu to niezmiernie ważna inwestycja. Integracja środowiska sportowego ułatwi działalność nie tylko związkom i organizacjom sportowym, ale także samym sportowcom. Mam nadzieję, że to miejsce będzie prawdziwym domem dla wszystkich pasjonatów – mówił podczas otwarcia Marek Woźniak, marszałek województwa.

CPOS kosztowało ponad trzy miliony złotych. Pomieszczenia dawnego technikum przerobiono na pokoje biurowe. W budynku znajdowała się niegdyś także sala sportowa, którą zmodernizowano na potrzeby sportów walki.

– Bardzo mnie cieszy, że ten budynek tak szybko znalazł lokatorów – mówił Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Chciałbym, by wszystkie organizacje czuły się tu jak w domu.

Polski Związek Hokeja na Trawie pracuje w nowym miejscu już od jakiegoś czasu, jednak wciąż oficjalna siedziba naszej Federacji jest przy ul. Chociszewskiego. Procedura zmiany siedziby została już zgłoszona do sądu.

Filip Sobczak