Polski Związek Hokeja na Trawie

Newsletter PZHT – 5.04.2019 r.

INFORMACJE KRAJOWE

W dniach 5-6 kwietnia (piątek i sobota) w nowym biurze PZHT przy ul. Starołęckiej 36 w Poznaniu odbędzie się kursokonferencja dla sędziów i szkolenie delegatów technicznych. Przypominamy, że kluby, które wyślą na szkolenie swoich przedstawicieli będą mogły z nich korzystać w trakcie spotkań ligowych i nie będą musiały ściągać delegata z zewnątrz.

W piątek (29 marca 2019 roku) odbyło się Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze członków Klubu Olimpijczyka Polskiego Związku Hokeja na Trawie. W wyniku przeprowadzonych wyborów prezesem Klubu Olimpijczyka PZHT został ponownie wybrany Henryk Kaczmarek. W głosowaniu brało udział 15 delegatów. 14 osób było „za”, jedna wstrzymała się od głosu.

Jeszcze w tym roku hokej na trawie zagości w Małopolsce. To efekt spotkania przedstawicieli PZHT z przewodniczącym Komisji Sportu i Kultury Fizycznej w Krakowie Stanisławem Morycem oraz prezesem Nowa Huta Rugby 7 Marianem Paciorkiem.

INFORMACJE MIĘDZYNARODOWE

Reprezentacja Polski seniorów wzięła udział w prestiżowym turnieju Sultan Azlan Shah Cup w malezyjskim Ipoh. Podopieczni Karola Śnieżka zajęli 6. miejsce.

27 przedstawicielek z 22 krajów wzięło udział w Forum Przywództwa Kobiet, które zorganizowała Europejska Federacja Hokeja (EHF). Nasz Związek reprezentowała Magda Nazaret. Forum Przywództwa kobiet to wydarzenie, które ma zmotywować kobiety do wyjścia z cienia mężczyzn. Uczestniczki dowiadują się, jak ważny jest balans płci w każdej płaszczyźnie życia.

W Lozanie, w siedzibie FIH, odbyło się pierwsze spotkanie zarządu FIH w tym roku. W trakcie zebrania Federacja dokonała kilku istotnych zmian. Tekst można znaleźć w zakładce PZHT „Informacje”.

Od 7 do 10 czerwca w Siemianowicach Śląskich zostanie rozegrany EuroHockey Club Challenge I mężczyzn. Polskę będzie reprezentować HKS Siemianowiczanka.

Polska, Czechy oraz Austria będą współpracować z holenderską Federacją Hokeja. W ramach nowej umowy nasi reprezentanci wezmą udział w programie ”Best Practice Sharing of Innovative and Disruptive Field Hockey Skills”. Tekst można znaleźć w zakładce PZHT „Informacje”.

INFORMACJE DOTYCZĄCE ZARZĄDU

Z dniem 1 marca 2019 roku zmienione zostało rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 22 lipca 2016 r. w sprawie kwalifikacji lekarzy uprawnionych do wydawania zawodnikom orzeczeń lekarskich o stanie zdrowia oraz zakresu i częstotliwości wymaganych badań lekarskich niezbędnych do uzyskania tych orzeczeń. Więcej informacji można znaleźć w zakładce PZHT „Informacje”.

Filip Sobczak