Polski Związek Hokeja na Trawie

Polska debiutuje na Sultan Azlan Shah Cup

Reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii weźmie udział w prestiżowym turnieju Sultan Azlan Shah Cup. Impreza odbędzie się w malezyjskim Ipoh.

28. edycja Pucharu Sultan Azlan Shah odbędzie się od 23 do 30 marca 2019 roku. Na boisku w malezyjskim Ipoh będzie rywalizować sześć reprezentacji – gospodarze, Japonia, Indie, Kanada, Korea Południowa oraz Polska. Nasza kadra po raz pierwszy weźmie udział w tym prestiżowym turnieju.

Zaproszenie dla biało-czerwonych to efekt niezłych wyników, które osiąga kadra Karola Śnieżka w ostatnich miesiącach, ale też spotkań w trakcie pobytu naszych przedstawicieli na Kongresie FIH w listopadzie ubiegłego roku w Indiach. Razem z sekretarzem generalnym gościliśmy pod koniec ubiegłego roku w Azji – mówi prezes PZHT, Jacek Sobolewski.Był to bardzo intensywny wyjazd, odbyliśmy wiele rozmów i nawiązaliśmy mnóstwo bardzo dobrych relacji z innymi federacjami. Efektem jest systematyczny kontakt i między innymi zaproszenie na Sultan Azlan Shah Cup. 

Karol Śnieżek do Malezji zabrał ze sobą 18 zawodników. Selekcjoner postawił na sprawdzonych hokeistów, aczkolwiek do Malezji polecieli także mniej doświadczeni gracze. Dla Macieja Trojanka oraz Mikołaja Głowackiego (poleciał do Ipoh za Michała Poltaszewskiego) będzie to pierwsza międzynarodowa impreza w biało-czerwonych barwach. Ponadto po raz kolejny szansę na udowodnienie swojego talentu otrzymał Joseph Hillyer, który zadebiutował w drużynie Śnieżka podczas Hockey Series Open na przełomie sierpnia i września ubiegłego roku.

Turniej Sultan Azlan Shah Cup to dla reprezentacji Polski wielkie wyróżnienie, ale także kilkudniowy maraton spotkań. Kadra – która w czwartek 21 marca dotarła do Malezji – już w sobotę (23 marca) zagra z gospodarzami, a w kolejnych dniach z pozostałymi drużynami. Decydujące spotkania odbędą się 30 marca. 

Michał Raciniewski (przy piłce) wraz z kolegami zadebiutuje na Sultan Azlan Shah Cup.

Łącznie w Malezji nasi hokeiści na trawie rozegrają aż sześć meczów. To bardzo istotne, wszak Sultan Azlan Shah Cup to element przygotowań do czerwcowego turnieju Hockey Series Finals. Przypomnijmy, że od 6 do 16 czerwca zespół Karola Śnieżka zmierzy się między innymi z Japonią czy Indiami, które także zagrają podczas Sultan Azlan Shah Cup.

– Codziennie zawodnicy muszą wykonać swoją pracę na boisku, a PZHT codziennie walczy o jak najlepsze warunki dla biało-czerwonych. Czerwcowe turnieje seniorów i seniorek to dla nas priorytet i pracujemy teraz na 120% – tłumaczy prezes Sobolewski. 

Terminarz spotkań Polaków:

23 marca 13:35 (czasu polskiego) – Polska – Malezja

24 marca 11:05 – Polska – Kanada

26 marca 11:05 – Polska – Korea Południowa

27 marca 9:05 – Polska – Japonia

29 marca 9:05 – Polska – Indie 

Spotkania finałowe:

Mecz o 5. miejsce – 30 marca 8:40

Mecz o 3. miejsce – 30 marca 11:05

Mecz o 1. miejsce – 30 marca 13:35

Reprezentacja Polski na Sultan Azlan Shah Cup:

1. Mateusz Poltaszewski

2. Mikołaj Głowacki

3. Piotr Kozłowski

4. Michał Kasprzyk

5. Paweł Bratkowski

6. Jacek Kurowski

7. Jakub Janicki

8. Mateusz Hulbój

9. Adrian Krokosz

10. Mateusz Popiołkowski

11. Maciej Trojanek

12. Mikołaj Gumny

13. Bartosz Żywiczka

14. Maciej Pacanowski

15. Sebastian Sellner

16. Dominik Kotulski

17. Michał Raciniewski

18. Joseph Hillyer

Sztab szkoleniowy:

1. Karol Śniezek – trener

2. Robert Grzeszczak – trener współpracujący

3. Łukasz Karbowski – fizjoterapeuta

fot. Paweł Siczyński

Filip Sobczak