Polski Związek Hokeja na Trawie

Przed nami Finały HMP seniorów

Czas na ostateczne rozstrzygnięcia w rozgrywkach o Halowe Mistrzostwo Polski seniorów. Turniej finałowy odbędzie się w najbliższy weekend (23 i 24 lutego) w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Poznańskiej 22 w Stęszewie.

Kończące się rozgrywki o HMP seniorów były na pewno nietypowe. W tym sezonie wystartowało aż 14 zespołów. Zostały one podzielone na dwie grupy. Cztery najlepsze ekipy z każdej z nich awansowały do Superligi, a kolejne trzy będą rywalizować w I lidze.

Natomiast do Final Six, czyli wielkiego finału Halowych Mistrzostw Polski awansowało sześć drużyn (po trzy najlepsze z każdej z grup) – Grunwald Poznań, Start Gniezno, Warta Poznań, Pomorzanin Toruń, AZS AWF Poznań oraz LKS Rogowo – które znowu zostały przydzielone przez Wydział Gier i Dyscypliny PZHT do dwóch grup – C oraz D.

W grupie C zagrają: Grunwald Poznań, AZS AWF Poznań oraz Warta Poznań, a w grupie D: Pomorzanin Toruń, Start Gniezno oraz LKS Rogowo.

Drużyny, które uplasują się na pierwszym miejscu w grupie C i D zagrają w wielkim finale w niedzielę (24 lutego) o 15:00, natomiast zespoły z drugich miejsc będą rywalizować o brązowy medal w tym samym dniu o 13:00.

Turniej finałowy odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Poznańskiej 22 w Stęszewie. Została ona oddana do użytku niespełna dwa lata temu. Obiekt może pomieścić na trybunach 700 osób. Mecze w grupach C i D będą trwać 2×20 minut, natomiast spotkania o medale 2×30 minut.

Oficjalnym partnerem Halowych Mistrzostw Polski seniorów jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

fot. Paweł Siczyński


Filip Sobczak