Polski Związek Hokeja na Trawie

UKS Jedynka Żnin najlepszy wśród juniorów!

UKS Jedynka Żnin Halowym Mistrzem Polski juniorów. Młodzi laskarze tryumfowali podczas finałów HMP w Rogowie.

W Halowych Mistrzostwach Polski juniorów udział wzięły cztery zespoły – LKS Rogowo, MKS Środa Wlkp., LKS Gąsawa oraz UKS Jedynka Żnin. W pierwszym półfinale doszło do derbowego pojedynku – LKS Rogowo podejmował LKS Gąsawa. Lepsi okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 5:2. Drugi mecz o finał był zdecydowanie bardziej emocjonujący – UKS Jedynka Żnin pokonała 5:4 MKS Środa Wlkp.

Wojny nerwów nie zabrakło także w spotkaniach o medal. W meczu o brązowy krążek LKS Gąsawa minimalnie pokonała zespół ze Środy Wielkopolskiej 3:2. Natomiast w pojedynku o pierwsze miejsce, podobnie jak we wczorajszym finale Halowych Mistrzostw Polski seniorek, o wszystkim zadecydowały karne zagrywki. Te lepiej egzekwowali hokeiści UKS Jedynki Żnin i to oni zostali Halowymi Mistrzami Polski juniorów.

Półfinały:

LKS Rogowo – LKS Gąsawa 5:2 (2:1)

UKS Jedynka Żnin – MKS Środa Wlkp. 5:4 (4:0)

Mecz o III miejsce HMP: LKS Gąsawa – MKS Środa Wlkp. 3:2 (0:1)

Mecz o I miejsce HMP: LKS Rogowo – UKS Jedynka Żnin 2:2 (1:1), karne zagrywki 2:3