Polski Związek Hokeja na Trawie

Złoto dla Brzezin!

Hokeistki KS Hokej Start Brzeziny zdobyły Halowe Mistrzostwo Polski seniorek. Turniej finałowy odbył się w Rogowie.

Do finałów Halowych Mistrzostw Polski seniorek awansowały cztery zespoły – KS Rogowo, KS Hokej Start Brzeziny, AZS Politechnika Poznańska oraz Stella Gniezno. W pierwszym półfinałowym starciu hokeistki KS Hokej Start Brzeziny bez problemów pokonały Stellę Gniezno 7:1. Natomiast w drugim meczu o finał AZS Politechnika zwyciężyła z KS Rogowo 6:2.

W emocjonującym meczu o brąz miejscowe pokonały Stellę Gniezno 3:2, a w spotkaniu o złoto w regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Dlatego o najwyższym miejscu na podium zadecydowały karne zagrywki. Wojnę nerwów wygrały hokeistki z Brzezin i to one zawiesiły na swoich szyjach złote medale Halowych Mistrzostw Polski.

Halowe Mistrzynie Polski 2018/2019

Złotą laskę za sezon 2018/2019, czyli nagrodę za najwięcej bramek, zdobyła Paula Sławińska, która zdobyła 19 bramek.

Półfinały:

KS Hokej Start Brzeziny – KS Stella Gniezno 7:1 (2:0)

AZS Politechnika Poznańska – KS Rogowo 6:2 (3:0)

Mecz o III miejsce HMP: KS Stella Gniezno – KS Rogowo 3:2 (2:0)

Mecz o I miejsce HMP: KS Hokej Start Brzeziny – AZS Politechnika Poznańska 1:1, karne zagrywki 2:1