Polski Związek Hokeja na Trawie

Nasze reprezentacje zagrają w FIH Series

Międzynarodowa Federacja Hokeja (FIH) potwierdziła skład sześciu turniejów FIH Series (kobiet oraz mężczyzn), które odbędą się na całym świecie już za kilka miesięcy. Wystąpią w nich reprezentacje Polski – kobiet i mężczyzn.

Zarówno w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn zostaną rozegrane trzy turnieje. W każdym z nich rywalizować będzie osiem zespołów. Reprezentacja Polski kobiet zmierzy się od 15 do 23 czerwca w Japonii z: Chile, Fidżi, Indiami, Japonią, Meksykiem, Rosją oraz Urugwajem. Natomiast panowie zagrają od 6 do 16 czerwca w Indiach, gdzie zmierzą się z gospodarzami oraz z kadrami: Japonii, Meksyku, RPA, Rosji, USA oraz Uzbekistanu.

Polki znalazły się w turnieju bez eliminacji, a biało-czerwoni zakwalifikowali się do imprezy w Indiach dzięki wygranej w turnieju kwalifikacyjnym w Gnieźnie. To właśnie tam na początku września 2018 roku odbywały się eliminacje Hockey World Series. Biało-czerwoni awansowali wraz z Włochami. Z rywalizacji odpadli Czesi, Ukraińcy, Litwini oraz Cypryjczycy.

Turnieje Hockey Series są niezwykle prestiżowe. To jedna z dróg do Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku w Tokio. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zapewnią sobie awans do Turnieju Kwalifikacyjnego do IO, który odbędzie się w październiku lub listopadzie.

Czerwiec będzie dla nas bardzo wymagający. Celem Zarządu jest dobre przygotowanie obu drużyn do tych turniejów. Zrobimy wszystko, żeby trenerzy i zawodnicy byli zadowoleni z naszego wsparcia – mówi prezes PZHT, Jacek Sobolewski.

Rozgrywki mężczyzn:

Malezja 26 kwietnia – 4 maja 2019r.:

Austria
Brazylia
Kanada
Chiny
Włochy
Malezja
Vanuatu
Walia

Indie 6 – 16 czerwca 2019 r.:

Indie
Japonia
Meksyk
Polska
Rosja
Afryka Południowa
USA
Uzbekistan

Francja 15-23 czerwca 2019 r.:

Chile
Egipt
Francja
Irlandia
Korea
Szkocja
Singapur
Ukraina

Rozgrywki kobiet:

Irlandia 8-16 czerwca 2019 r.:

Republika Czeska
Francja
Irlandia
Korea
Malezja
Szkocja
Singapur
Ukraina

Japonia 15-23 czerwca 2019 r.:

Chile
Fidżi
Indie
Japonia
Meksyk
Polska
Rosja
Urugwaj

Hiszpania 19-27 czerwca 2019 r.:

Białoruś
Kanada
Włochy
Namibia
Afryka Południowa
Hiszpania
Tajlandia
Walia

fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Filip Sobczak