Polski Związek Hokeja na Trawie

Za nami historyczna Gala Hokeja na Trawie

W minioną niedzielę (13 stycznia) w Hotelu & Centrum Kongresowym IOR w Poznaniu odbyła się pierwsza, a zarazem historyczna, Gala Hokeja na Trawie. Impreza została przeprowadzona pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Witolda Bańki.

Do Hotelu & Centrum Kongresowego IOR w Poznaniu przy ul. Węgorka przybyło około 200 uczestników. Pojawili się między innymi hokeistki oraz hokeiści nominowani w plebiscycie na najlepszą zawodniczkę oraz najlepszego zawodnika 2018 roku, uczestnicy MIO 2018, prezes honorowy PZHT Antoni Karwacki, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania dr Ewa Bąk, poseł na Sejm RP Bartłomiej Wróblewski, Klub Olimpijczyka PZHT pod przewodnictwem Henryka Kaczmarka, przedstawiciele klubów, przedstawiciele okręgów, trenerzy kadr narodowych, reprezentanci Polski, samorządowcy, naukowcy, dziennikarze oraz sympatycy hokeja na trawie.

I Gala Hokeja na Trawie to dla nas historyczna chwila – przyznaje prezes PZHT, Jacek Sobolewski.Już dawno tak wielu przedstawicieli naszej pięknej dyscypliny nie zgromadziło się w jednym miejscu. Cieszę się, że ,tak jak wcześniej zaplanowaliśmy, podczas imprezy nie zabrakło ożywionych rozmów i dyskusji, z których wyciągniemy wnioski.

Podczas I Gali Hokeja na Trawie poznaliśmy najlepszą zawodniczkę i najlepszego zawodnika 2018 roku w Polsce. Nominowanych mogło zgłaszać całe środowisko hokeja na trawie od 19 grudnia 2018 roku do 8 stycznia 2019 roku. Natomiast ostateczny wybór należał do około 200 uczestników, którzy w niedzielę byli obecni na I Gali Hokeja na Trawie.

Głosujący zdecydowali, że najlepszą zawodniczką 2018 roku w Polsce została Marlena Rybacha, która niestety nie mogła być obecna na imprezie. W jej imieniu wyróżnienie oraz nagrody (hokejowy plecak ufundowany przez firmę „Adidas” oraz voucher o wartości 500 złotych od firmy „Erima”) odebrał szef wyszkolenia PZHT, Krzysztof Rachwalski.

Marlena swoją postawą zasłużyła sobie, żeby w tej historycznej Gali zostać najlepszą zawodniczką. Ona pokazuje, że w ostatnich latach ma ogromny wpływ na grę naszej kadry narodowej – powiedział Rachwalski w wywiadzie z „Radiem Poznań”.

Natomiast wyróżnienie dla najlepszego zawodnika 2018 roku w Polsce otrzymał zawodnik Pomorzanina Toruń Krystian Makowski. 28-latek w minionych miesiącach był kluczowym zawodnikiem naszej kadry podczas Halowych Mistrzostw Świata i Europy. Ponadto przyczynił się do zdobycia srebrnych medali HMP i MP przez klub z jego rodzinnego miasta.

– To ważne wyróżnienie, bo hokej to sport drużynowy, a indywidualne nagrody zawsze są taką dodatkową motywacją. Tym bardziej, że to miało miejsce podczas pierwszej gali, na którą przybyli przedstawiciele wszystkich klubów. Myślę, że miniony rok był dla mnie udany. Wprawdzie medalu z halowych mistrzostw Europy i świata nie przywieźliśmy, to “słyszałem”, że pokazałem się na nich z dobrej strony – powiedział Krystian Makowski dla Państwowej Agencji Prasowej.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: www.poinformowani.pl, TVP Poznań, Wasze Radio FM oraz www.sportowegniezno.pl. Patronem wydarzenia został Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka. Sponsorami I Gali Hokeja na Trawie byli między innymi „AMO Sport” oraz „Erima”.

– Ministerstwo Sportu i Turystyki udziela nam ogromnego wsparcia, dlatego chciałbym jeszcze raz podziękować Ministrowi Witoldowi Bańce oraz całemu resortowi– mówi prezes PZHT, Jacek Sobolewski. – Najbliższy rok musi być ważny i przełomowy dla naszej dyscypliny. Musimy wykonać nie krok, a skok w przyszłość. Zmienić nasz odbiór w społeczeństwie, aktywizować środowisko hokejowe wokół ważnych celów, dać nam szanse na podniesienie poziomu sportowego, wskazać na najbliższe lata kierunek, który przyniesie sukces sportowy, wizerunkowy i organizacyjny.

(FS)

fot. sportowy-poznan.pl

Filip Sobczak