Polski Związek Hokeja na Trawie

Czas na seniorki!

Przed nami kolejny hokejowy weekend. 13 stycznia zostanie rozegrany II turniej HMP seniorek, a dzień wcześniej jedno spotkanie HMP seniorów.

Drugi turniej HMP seniorek rozpocznie się w niedzielę (13 stycznia) o 11:00 w Rogowie. Po pierwszym zdecydowanie prowadzą zawodniczki Startu Brzeziny oraz AZS Politechniki, które w dwóch spotkaniach zdobyły komplet punktów. Obie drużyny zmierzą się już w pierwszym meczu w Rogowie.

Potem dwa spotkania z rzędu rozegrają miejscowe – KS Rogowo. Najpierw o 12:15 podejmą Stellę Gniezno, a potem Start Brzeziny. Na koniec turnieju (14:45) Stella Gniezno będzie starała się zrewanżować AZS-owi Politechnice za sromotną porażkę w pierwszym turnieju.

Natomiast w lidze seniorów będziemy emocjonować się tylko jednym meczem. Grunwald Poznań podejmie HKS Siemianowiczankę. WKS jest wpisany jako gospodarz tego spotkania, ale Wojskowi chcieli, żeby ten pojedynek odbył się na Śląsku. Związek wyraził na to zgodę, dlatego mecz WKS – Siemianowiczanka rozpocznie się w sobotę (12 stycznia) o 16:00 na popularnym Pszczelniku. Faworytem tego spotkania są oczywiście podopieczni Karola Śnieżka, aczkolwiek Ślązacy są na fali wznoszącej – w ostatnim meczu sprawili małą niespodziankę i zremisowali u siebie z LKS-em Gąsawa 3:3.

Filip Sobczak