Polski Związek Hokeja na Trawie

Do Wiednia po medal

Od 11 do 13 stycznia 2019 roku reprezentacja Polski do lat 21 weźmie udział w Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Polacy będą bronić złotego medalu, który zdobyli dwa lata temu w Portugalii.

W austriackim turnieju zagra osiem najlepszych zespołów w Europie. Ekipy zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej rywalizować będą: Szwajcarzy, Białorusini, Chorwaci oraz gospodarze. Natomiast w drugiej zagrają: Rosjanie, Turcy, Włosi i Polacy.

Biało-czerwoni są obrońcami złotego medalu, który zdobyli przed dwoma lat w portugalskiej Lizbonie. Wtedy również trenerem naszej kadry był Jacek Adrian. Szkoleniowiec będzie mieć do dyspozycji aż czterech graczy, którzy pamiętają ostatnie Mistrzostwa – Aleksandra Szewerdę, Mateusza Nowakowskiego, Jacka Kurowskiego oraz Krystiana Sudoła.

Faktycznie dwa lata temu zdobyliśmy tytuł Mistrza Europy – mówi zawodnik Pomorzanina Toruń, Krystian Sudoł. – To dla nas piękne wspomnienia, ale teraz skupiamy się już na turnieju w Wiedniu, bo chcielibyśmy przeżyć to jeszcze raz.

Podobnie jak przed dwoma laty, faworytami do zdobycia Halowego Młodzieżowego Mistrzostwa Europy będą Polacy oraz Austriacy. W 2017 roku w Lizbonie w finale biało-czerwoni pokonali Austriaków 5:4. Teraz postarają się powtórzyć ten wynik w Wiedniu.

Na początku chcemy się skupić na pierwszym meczu z Włochami i małymi krokami dojść do finału. Oczywiście finał to mecz z halą pełną widzów i niezapomniane sportowe emocje. Zrobimy wszystko, żeby w nim zagrać – dodaje Sudoł.

Szkoleniowiec reprezentacji Polski Jacek Adrian zabrał do Wiednia dwunastu zawodników. W sztabie szkoleniowym będzie pracować także doświadczony Zbigniew Kulpa oraz Łukasz Kosmaczewski. Fizjoterapeutą naszej kadry jest Krzysztof Jankiewicz. Wszystkie mecze naszej kadry będzie można śledzić i oglądać „na żywo” po kliknięciu TUTAJ.