Polski Związek Hokeja na Trawie

Bezlitośni goście

W miniony weekend odbyło się sześć spotkań Halowych Mistrzostw Polski. Aż pięć z nich zakończyło się zwycięstwem gości. Tylko w jednym spotkaniu (HKS Siemianowiczanka – LKS Gąsawa) padł remis.

W najciekawszym meczu, czyli w derbowym pojedynku – AZS Politechnika kontra AZS AWF Poznań – zwyciężyli podopieczni Jacka Adriana. AZS AWF już do przerwy prowadził czterema bramkami (6:2), a w drugich 30 minutach kontrolował mecz. Ostatecznie goście zwyciężyli 8:5. W pozostałych spotkaniach w grupie B zabrakło emocji. LKS Rogowo rozgromił na wyjeździe Polonię Skierniewice 19:3, natomiast Stella Gniezno wygrała w Środzie Wielkopolskiej z tamtejszym MKS-em 8:2. W niedzielę odbył się także mecz awansem w grupie B – AZS Politechnika pokonała na wyjeździe Polonię Skierniewice 11:2.

Dużo więcej wrażeń mieli kibice, którzy wybrali się na spotkania w grupie A. Jak się okazało, najbardziej emocjonującym meczem tej kolejki był pojedynek na Śląsku. Gospodarze, czyli HKS Siemianowiczanka podejmował LKS Gąsawa. Podopieczni Macieja Wrzesińskiego prowadzili do przerwy 2:0 i wydawało się, że są na dobrej drodze, żeby zgarnąć pierwsze trzy punkty w tym sezonie. Jednak druga połowa należała do zawodników Pawła Siegela. Ślązacy wygrali ją 3:1, strzelając trzecią bramkę niemalże w samej końcówce. W Siemianowicach podział punktów.

Ciekawe widowisko obserwowali również fani Warty Poznań i Startu Gniezno, aczkolwiek do przerwy nic na to nie wskazywało – gospodarze prowadzili 1:0. Natomiast w drugich 30 minutach rozwiązał się worek z bramkami. Start grał koncertowo i strzelał gola średnio prawie co cztery minuty. Ostateczny wynik to 8:4 dla hokeistów z pierwszej stolicy Polski.

W weekend grały również dziewczyny. W hali w Gąsawie odbył się pierwszy w tym sezonie turniej juniorek. Najlepsze okazały się miejscowe. LKS wygrał dwa pojedynki – z UKS Orient II Łozina (4:2) oraz z Ósemką Tarnowskie Góry (3:1).