Polski Związek Hokeja na Trawie

Wracamy do gry

Czas na pierwsze spotkania ligowe w Nowym Roku. W najbliższy weekend swoje mecze rozegrają seniorzy oraz juniorki. Najciekawiej zapowiada się spotkanie derbowe AZS Politechnika kontra AZS AWF Poznań.

Przed nami trzecia kolejka Halowych Mistrzostw Polski. Tradycyjnie już w tym sezonie większość spotkań ligowych odbędzie się w sobotę. Hitem najbliższej serii będzie niewątpliwie mecz derbowy pomiędzy AZS-em Politechnika a AZS-em AWF Poznań. Podopieczni Jacka Adriana źle rozpoczęli sezon 2018/2019. W dwóch pierwszych meczach przegrali u siebie – ze Stellą Gniezno (5:6) i Pomorzaninem Toruń (3:11). Natomiast Politechnika ma na koncie zwycięstwo (8:3 ze MKS-em Środa Wielkopolska) i porażkę (3:5 ze Stellą Gniezno). Dlatego w perspektywie awansu do „pierwszej czwórki” będzie to niezwykle istotny pojedynek. Faworyta nie ma, bo, wiadomo, mecz derbowy rządzi się swoimi prawami.

W tej samej grupie (B) zostaną rozegrane jeszcze dwa spotkania. Polonia Skierniewice oraz MKS Środa Wielkopolska będą starać się powalczyć o pierwsze ligowe punkty na własnym parkiecie. Polonia podejmie LKS Rogowo, natomiast MKS zmierzy się z największą niespodzianką bieżącego sezonu – Stellą Gniezno. W trzeciej kolejce nie zobaczymy na boisku Pomorzanina Toruń.

Uwaga! Wczoraj (2 stycznia) Wydział Gier i Dyscypliny PZHT poinformował, że w niedzielę (6 stycznia) o 17:00 zostanie rozegrany awansem mecz Polonia Skierniewice – AZS Politechnika.

Zaledwie dwa mecze odbędą się w grupie A, bowiem 8 grudnia 2018 roku został rozegrany awansem mecz Lipno Stęszew – Bałagany Łubianka. Podopieczni Macieja Zielińskiego wygrali na wyjeździe 2:12.

We wcześniej ustalonym terminie, w sobotę, zmierzą się zespoły, które pozostają bez punktów – HKS Siemianowiczanka oraz LKS Gąsawa, natomiast w niedzielę Warta Poznań podejmie we własnej hali UKH Start 1954 Gniezno. W trzeciej kolejce pauzuje Mistrz Polski – WKS Grunwald Poznań.

W sobotę (5 grudnia) w Gąsawie zostanie również rozegrany I Turniej Juniorek. Na Pałukach odbędą się cztery pojedynki ligowe, w których rywalizować będą cztery zespoły – LKS Gąsawa, UKS Orient II Łozina, UKHT Ósemka Tarnowskie Góry oraz AZS Politechnika. Początek o 14:00.


Filip Sobczak